GRAINGER 4F.375X2.5-36 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 2.5 Inch Width, 304SS | CJ2HME 782Z65
GRAINGER 4F.375X2.5-36 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 2.5 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HMEModel: 4F.375X2.5-36Cross Ref: 782Z65
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -3" to +3"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Overall Width 2 1/2"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.375"
Thickness Tolerance -0.003" to +0.003"
Width Tolerance -0.004" to +0.004"
Yield Strength 30000 psi