GRAINGER 4F.25X1.5-12 Flat Bar, 0.25 Inch Thickness, 1.5 Inch Width, 304SS | CJ2HQF 782YY7
GRAINGER 4F.25X1.5-12 Flat Bar, 0.25 Inch Thickness, 1.5 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HQFModel: 4F.25X1.5-12Cross Ref: 782YY7
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -1" to +1"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 12"
Overall Width 1 1/2"
Thickness 1/4"
Thickness Tolerance -0.003" to +0.003"
Width Tolerance -0.006" to +0.006"
Yield Strength 30000 psi