GRAINGER 4F.188X2.5-24 Flat Bar, 0.188 Inch Thickness, 2.5 Inch Width, 304SS | CJ2HXL 782YV5
GRAINGER 4F.188X2.5-24 Flat Bar, 0.188 Inch Thickness, 2.5 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HXLModel: 4F.188X2.5-24Cross Ref: 782YV5
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -2" to +2"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 24"
Overall Width 2 1/2"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.188"
Thickness Tolerance -0.003" to +0.003"
Width Tolerance -0.004" to +0.004"
Yield Strength 30000 psi