GRAINGER 3H1.375-12 Hex Bar, 1 3/8 Inch Hex Width, 12 Inch Overall Length, Stainless Steel
Item: CQ6GWWModel: 3H1.375-12Cross Ref: 782X12
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Heat Treatable Yes
Heat Treatment Annealed
Hex Width 1 3/8"
Includes Material Certificate Yes
Length 12"
Length Tolerance -1" to +1"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 12"
Tensile Strength Not Rated
Width Tolerance -0.006" to 0"
Yield Strength 30000 psi