GRAINGER 24188R150-B10 Bar Grating Serrated 24 Inch Width 1.5 Inch Height | AJ2FHZ 49N288
GRAINGER 24188R150-B10 Bar Grating Serrated 24 Inch Width 1.5 Inch Height
Item: AJ2FHZModel: 24188R150-B10Cross Ref: 49N288
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Spacing 1.19"
Bearing Bar Thickness 0.188"
Cross Bar Spacing 4"
Grade Grade 304
Height 1 1/2"
Material Stainless Steel
Material Grade Grade 304
Overall Height 1 1/2"
Overall Length 10 ft.
Overall Width 24"
Shape Rectangle
Span 120"
Standards Astm A-167
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 24"