GRAINGER 24188R125-C2 Bar Grating Serrated 36 Inch Width 1.25 Inch Height | AJ2FHM 49N277
GRAINGER 24188R125-C2 Bar Grating Serrated 36 Inch Width 1.25 Inch Height
Item: AJ2FHMModel: 24188R125-C2Cross Ref: 49N277
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Spacing 1.19"
Bearing Bar Thickness 0.188"
Cross Bar Spacing 4"
Grade Grade 304
Height 1 1/4"
Material Stainless Steel
Material Grade Grade 304
Overall Height 1 1/4"
Overall Length 24"
Overall Width 36"
Shape Rectangle
Standards Astm A-167
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 36"