GRAINGER 23125S100-B10 Metal Grating Smooth 36 Inch Width 1 Inch Height | AJ2FJU 49N307
GRAINGER 23125S100-B10 Metal Grating Smooth 36 Inch Width 1 Inch Height
Item: AJ2FJUModel: 23125S100-B10Cross Ref: 49N307
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.125"
Bearing Bar Spacing 1.188"
Bearing Bar Thickness 1/8"
Cross Bar Spacing 4"
Height 1"
Material Aluminum
Material Grade Grade 6063
Overall Height 1"
Overall Length 10 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangle
Span 120"
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 36"