GRAINGER 22250S125-C12 Bar Grating Smooth 36 Inch Width x 1.25 Inch Height | AH8EAX 38MG97
GRAINGER 22250S125-C12 Bar Grating Smooth 36 Inch Width x 1.25 Inch Height
Item: AH8EAXModel: 22250S125-C12Cross Ref: 38MG97
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 1/4"
Bar Thickness (in.) 0.250"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 1/4"
Cross Bar Spacing 4"
Finish Galvanized
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Galvanized
Height 1 1/4"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1 1/4"
Overall Length 12 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangular Grating
Span 144"
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 36"