GRAINGER 22125S075-C4 Bar Grating Smooth 36 Inch Width 0.75 Inch Height
Get it by Friday, May 22
5.00% off
€274.58 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Bar Grating |
| Bar Spacing | 4" |
| Bar Thickness (in.) | 0.125" |
| Bearing Bar Spacing | 1 3/16" |
| Bearing Bar Thickness | 1/8" |
| Cross Bar Spacing | 4" |
| For Use Outdoors | Yes |
| Grating Finish | Galvanized |
| Height | 3/4" |
| Material | Carbon Steel |
| Material Grade | A1011 |
| Overall Height | 3/4" |
| Overall Length | 4 ft. |
| Overall Width | 36" |
| Shape | Rectangular Grating |
| Surface | Smooth |
| Top Surface | Smooth |
| Width | 36" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 21.06 |
| Ship height (cm) | 1.91 |
| Ship length (cm) | 121.92 |
| Ship width (cm) | 91.44 |
Product Variants
| Product | Model | Height | Bar Thickness (in.) | Span | Surface | Material | Bar Spacing | Finish | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
22188R125-C12 | 1 1/4" | 0.188" | 144" | Serrated | Carbon Steel | - | - | €1,398.40 | |
![]() |
21188R150-B12 | 1 1/2" | 0.188" | 144" | Serrated | Carbon Steel | 4" | - | €909.61 | |
![]() |
20250R175-C4 | 1 3/4" | 1/4" | 48" | Serrated | Carbon Steel | - | - | €752.05 | |
![]() |
22188R150-C12 | 1 1/2" | 0.188" | 144" | Serrated | Carbon Steel | 4" | Galvanized | €1,641.34 | |
![]() |
21188R100-B2 | 1" | 0.188" | - | Serrated | Carbon Steel | 4" | - | €122.19 | |
![]() |
21125R100-C10 | 1" | - | - | Serrated | Carbon Steel | 4" | - | €665.98 | |
![]() |
22188R200-B10 | 1" | 0.188" | 120" | Serrated | Carbon Steel | - | Galvanized | €1,203.33 |
Explore Products
- CALBOND PV0580CN00 Nipple for PVC Coated Metal Conduit, 1/2 Inch Trade Size, 8 Inch Overall Length
- DWYER INSTRUMENTS 628-10-GH-P1-E4-S1 Pressure Transducer, 0 To 100 PSI +/-1pct
- HAYWARD ZXXPH5100200
- EATON HQP2080R6 Thermal-Magnetic Circuit Breaker, Hqp Type, 120/240V, 80A, Plug-On, 2-Pole, 6 Kaic
- RULAND MANUFACTURING LV-MCL-54-F 54mm One-Piece Shaft Collar with Clamping Lever, Steel Collar with Zinc Plated Lever, 82mm OD, 19mm Wd.
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS DSB206 Bin Divider, For Use With QSB206, Black
- WHITE-RODGERS 07 67A356S1 Ignitor Hot Surface
Explore More
- KEYSHAFT
- Hex Standoffs
- Convolute Non-Woven Wheels
- Door Guards
- DC Fans
- Definite Purpose Motors
- SHARPE VALVES 316 Stainless Steel Inline Ball Valve, FNPT x FNPT
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS 6000 Series Heavy Duty Gasket Cutter Kits With Cutting Board
- LOUISVILLE FE3200 Series Fiberglass Extension Ladders
- VIEGA PROPRESS 90 Degree Drop Ear Elbow, Press x FNPT
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Essentials PMP Griffin Style Low Form Beakers
- APPLETON ELECTRIC 90 Degree M And Female Elbow Hazardous Location Malleable Iron
- KERN AND SOHN KFP-V20 Series Weighing Bridges
- GATES M2T-XTF Wire Braid Hoses
- CDI CONTROL DEVICES Kits
- MERIT BRASS 3406D 304 Stainless Steel Reducing Tees
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GRAINGER 22125S075-C4 Bar Grating Smooth 36 Inch Width 0.75 Inch Height
€289.03 /unit
