GRAINGER 22125R100-C10 Bar Grating Serrated 36 Inch Width 1 Inch Height | AJ2FEE 49N185
GRAINGER 22125R100-C10 Bar Grating Serrated 36 Inch Width 1 Inch Height
Item: AJ2FEEModel: 22125R100-C10Cross Ref: 49N185
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 1/8"
Bar Thickness (in.) 0.125"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 1/8"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Galvanized
Height 1"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1"
Overall Length 10 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangular Grating
Span 120"
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 36"