GRAINGER 22125R100-B8 Bar Grating Serrated 24 Inch Width 1 Inch Height | AJ2FDX 49N178
GRAINGER 22125R100-B8 Bar Grating Serrated 24 Inch Width 1 Inch Height
Item: AJ2FDXModel: 22125R100-B8Cross Ref: 49N178
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 1/8"
Bar Thickness (in.) 0.125"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 1/8"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Galvanized
Height 1"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1"
Overall Length 8 ft.
Overall Width 24"
Shape Rectangular Grating
Span 96"
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 24"