GRAINGER 21188R125-C3 Bar Grating Serrated 36 Inch Width x 1.25 Inch Height | AH8DZD 38ME33
GRAINGER 21188R125-C3 Bar Grating Serrated 36 Inch Width x 1.25 Inch Height
Item: AH8DZDModel: 21188R125-C3Cross Ref: 38ME33
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 3/16"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Plain
Height 1 1/4"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1 1/4"
Overall Length 36"
Overall Width 36"
Shape Square Grating
Span 36"
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 36"