Item: CP8NPBModel: 18F.25X2.25-36Cross Ref: 782TZ6
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Heat Treatment No Heat Treatment
Length 36"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Overall Width 2 1/4"
Tolerance Rating Undersized
Width 2 1/4"
Width Tolerance -0.005"
Yield Strength 54000 psi