| List Number | CEM12R2125 |
| Material | Carbide |
| Milling Dia. | 1/2" |
| Number Of Flutes | 2 |
| Overall Length | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.26 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 7.62 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| HS code | 8207701000 |
| Country of Origin | US |
Product Details:
- Single End/Double End (Single End)
Explore Products
- UNISTRUT P1771-EG Bracket, 10-1/2 Inch Size, Electrogalvanized
- WALTER SURFACE TECHNOLOGIES 13C020
- DAYTON 4CPE9 Milling Vise Jaw W 6 Inch Jaw Open 6 In
- STA-KON F975 Non-Insulated Ring Terminal, 4 AWG Wire Size
- TOUGH GUY 3HGW6 Condenser Tube Brush, Double Spiral/Double Stem, Stainless Steel, 4 in Brush Lg, 1/2 in Brush Dia.
- OSG 3193008 Corner Radius End Mill, Carbide, Wxs, 3 mm Milling Dia., 12 mm Neck Lg, 4 Flutes
Explore More
- KEYSHAFT
- Trash Pickers and Grabbers
- Temporary Job Site Lights
- Double End Threaded Studs
- Stainless Steel Blanks Flats Bars Plates and Sheet Stock
- Lubrication Container Accessories
- REVCOR Propeller, 20 inch