GENERAL ELECTRIC FBV36TE040RV Record Plus Molded Case Circuit Breaker, 3 Pole, 40A, 600VAC | CE6JYB
GENERAL ELECTRIC FBV36TE040RV Record Plus Molded Case Circuit Breaker, 3 Pole, 40A, 600VAC
Item: CE6JYBModel: FBV36TE040RV
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Miniature Circuit Breaker
Amps 40A
Frame Type FB
Number Of Poles 3
Voltage 600V AC