GENERAL ELECTRIC FBH16TE020R Circuit Breaker 20a 1p 347/600vac Lug | AE8FRP 6CYW0
GENERAL ELECTRIC FBH16TE020R Circuit Breaker 20a 1p 347/600vac Lug
Item: AE8FRPModel: FBH16TE020RCross Ref: 6CYW0
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Air @ 277v Ac 100 kA
Amps 20A
Dc Voltage Rating Not Rated
Depth 3.88"
For Use With Ge Panelboards
Frame Size 100A/FB
Height 6.45"
Max. Air Rating 100kA
Max. Wire Size 10 AWG
Min. Wire Size 14 AWG