GATES T5-50-50M-LLUS Synchronous & Timing Belt | BG3THZ
GATES T5-50-50M-LLUS Synchronous & Timing Belt
Item: BG3THZModel: T5-50-50M-LLUS
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 3
Product Specifications:
Item Belt
Color White
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 15.91 mm
No. Of Teeth 10
Overall Length 50m
Pitch 5 mm
Reinforced Material Steel
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile T
Type Long Length
Width 50 mm