FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Belt |
| Color | White |
| Material | Polyurethane |
| Min. Pulley Dia. | 15.91 mm |
| No. Of Teeth | 10 |
| Overall Length | 30m |
| Pitch | 5 mm |
| Reinforced Material | Steel |
| Series | 7787 Series |
| Temp. Range | -5°C to +70°C |
| Tooth Profile | T |
| Type | Long Length |
| Width | 32 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.09 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Product Variants
| Model | Material | Pitch | Pitch Length | Top Width | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7435 | - | - | - | 0.41" | €44.28 | RFQ
|
| 14MGT-1960-20 | Polyurethane | 69/125" | 77.17" | - | - | RFQ
|
| 4326-14MGT-55 | Neoprene | 14 mm | - | - | €897.46 | RFQ
|
| 1584-8MGT-50 | Neoprene | 8 mm | - | - | €167.42 | RFQ
|
| T5-100-60M-LLUSHBNT | Polyurethane | 5 mm | - | - | €203.92 | |
| T5-75-30M-LLUKNB | Polyurethane | 5 mm | - | - | €143.29 | |
| XL-075-200-LLUS | Polyurethane | 1/5" | - | - | €15.33 | RFQ
|
Explore Products
- MONOPRICE 15518 Usb Wall Charger 4.2A 2Port, Black
- BLACK & DECKER 617383-00 Leadwire Assembly
- EAGLE HAZ1955 Hazardous Waste Cabinet Vertical 110 Gallon Yellow
- SMC VALVES CDA2F50-500 Tie Rod Cylinder, 50 mm Size, Double Acting Auto Switcher
- PBC LINEAR FJ13
- VEGA TOOLS 350H140A Power Bit, Hex, 14mm Tip Size, 2 Inch, 7/16 Hex Shank
- WATTS LF777SM1-40 3/4 0123091 Wye Strainer, 3/4 Inch Size, Lead Free, 40 Mesh Screen
- BALDOR / DODGE 016007 40HCBM Elastomeric Coupling, Shaft Size 2.1250 Inch, Rating 5000 Rpm
Explore More
- KEYSHAFT
- Radial Ball Bearings
- Digital And Mechanical Timers
- Wireless Push Buttons
- Sinker Nails
- Brake Line Accessories
- MCR SAFETY NXG Work Gloves, Black
- MOON AMERICAN Male Dry Hydrants, With 90 Deg. Elbow
- FANTECH 5BDD Series Downblast Roof Fans
- GROVE GEAR GR Series, B-D Style, 824 Size, Ironman Worm Gear Reducers
- GRAINGER Warehouse Corner and Surface Guards
- ROTRON Regenerative Blowers, 9.63 Inch Frame Size, 1 Stage
- MERIT BRASS 6532 316 Stainless Steel Seamless Nipples, Schedule 80
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GATES T5-32-30M-LLUSNT Synchronous & Timing Belt
€67.86 /unit
