GATES T5-20-30M-LLUSNT Synchronous & Timing Belt | BG6QLA
GATES T5-20-30M-LLUSNT Synchronous & Timing Belt
Item: BG6QLAModel: T5-20-30M-LLUSNT
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 5
Product Specifications:
Item Belt
Color White
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 15.91 mm
No. Of Teeth 10
Overall Length 30m
Pitch 5 mm
Reinforced Material Steel
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile T
Type Long Length
Width 20 mm