GATES T20-75-25M-LLUSNT Synchronous & Timing Belt | BG4QQZ
GATES T20-75-25M-LLUSNT Synchronous & Timing Belt
Item: BG4QQZModel: T20-75-25M-LLUSNT
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Belt
Color White
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 95.5 mm
No. Of Teeth 15
Overall Length 25m
Pitch 20 mm
Reinforced Material Steel
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile T
Type Long Length
Width 75 mm