GATES T10-980-25 Square Tooth Timing Belt
Item: AK6VPLModel: T10-980-25
Color Blue
Core Cord Steel
End Endless
Material Polyurethane
No. Of Teeth 98
Number Of Teeth 98
Number Of Teeth-timing Belts 98
Overall Length 980 mm
Pitch 10 mm
Pitch - Timing Belts 10 mm
Pitch Length - Timing Belts 980 mm
Static Conductive No
Teeth Location - Timing Belts Single Sided
Type Metric T
Width 0.98" , 25 mm