GATES T10-410-16 Square Tooth Timing Belt
Item: AK6VNTModel: T10-410-16
Material Polyurethane
No. Of Teeth 41
Number Of Teeth-timing Belts 41
Overall Length 410 mm
Pitch 10 mm
Pitch - Timing Belts 10 mm
Pitch Length - Timing Belts 410 mm
Type Metric T
Width 0.63" , 16 mm