GATES AT5-75-30M-LLUSNB Synchronous & Timing Belt | BG4JEV
GATES AT5-75-30M-LLUSNB Synchronous & Timing Belt
Item: BG4JEVModel: AT5-75-30M-LLUSNB
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 2
Product Specifications:
Item Belt
Color White
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 23.87 mm
No. Of Teeth 15
Overall Length 30m
Pitch 5 mm
Reinforced Material Steel
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile AT
Type Long Length
Width 75 mm