GATES AT20-75-25M-LLUSNTB Synchronous & Timing Belt | BG4DXY
GATES AT20-75-25M-LLUSNTB Synchronous & Timing Belt
Item: BG4DXYModel: AT20-75-25M-LLUSNTB
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Belt
Color White
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 115.6 mm
No. Of Teeth 18
Overall Length 25m
Pitch 20 mm
Reinforced Material Steel
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile AT
Type Long Length
Width 75 mm