GATES 5HTD-50-60M-LLUSNB Synchronous & Timing Belt | BG4VAX
GATES 5HTD-50-60M-LLUSNB Synchronous & Timing Belt
Item: BG4VAXModel: 5HTD-50-60M-LLUSNB
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 3
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 22.28 mm
No. Of Teeth 10
Overall Length 60m
Pitch 5 mm
Reinforced Material Steel
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile HTD
Type Long Length
Width 50 mm