GATES 5HTD-25-60M-LLUKNT Synchronous & Timing Belt | BG3WNF
GATES 5HTD-25-60M-LLUKNT Synchronous & Timing Belt
Item: BG3WNFModel: 5HTD-25-60M-LLUKNT
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 22.28 mm
No. Of Teeth 10
Overall Length 60m
Pitch 5 mm
Reinforced Material Kevlar
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile HTD
Type Long Length
Width 25 mm