GATES 5HTD-15-30M-LLUKNT Synchronous & Timing Belt | BG6VEF
GATES 5HTD-15-30M-LLUKNT Synchronous & Timing Belt
Item: BG6VEFModel: 5HTD-15-30M-LLUKNT
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 5
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 22.28 mm
No. Of Teeth 10
Overall Length 30m
Pitch 5 mm
Reinforced Material Kevlar
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile HTD
Type Long Length
Width 15 mm