FUNCTIONAL DEVICES INC / RIB RIBXKTV5-50 Current Sensor Transducer, With Terminal, Range 0 - 50 A
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Current Sensor |
| Sensor Range | 0-50A |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.07 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- CLIMAX METAL PRODUCTS C123M-80X120 Keyless Lock Assembly C123M Series 3.15 Shaft Diameter
- BALDOR / DODGE 35Q07L18 TIGEAR-2 Right Angle Reducer
- CINCINNATI FAN 9053TV
- WINTERS INSTRUMENTS PFH911R1 Ss Liquid Filled Gauge, 2.5 Inch, 0/3, 000 Psi Brass 1/4 Inch, Lb
- NIBCO T117321 PP 609/619Rw 2 Inch-2 1/2 Inch Sq Oper Nut
- RAMFAN EZ-5-15P Plug, 115V, 15A
- GOULDS WATER TECHNOLOGY J08854R Motor, 2 HP, 230V, 1 Phase, 60 Hz
Explore More
- KEYSHAFT
- Pipe Inspection Equipment Accessories
- Emergency Exit Door Alarms And Accessories
- Acrylic Panels
- Vibratory Tumblers
- Machine Key
- CAIMAN Unlined MIG Welding Gloves
- SALISBURY Class 0 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Black
- GLOBE SCIENTIFIC Snap Caps with One Thumb Tab, For 13 mm Tubes
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Large Format Bottles, Narrow Mouth, LDPE
- APPROVED VENDOR Cable Clip
- APPLETON ELECTRIC Electric Tandem
- AIRMASTER FAN 115V Heavy Duty Safety Yellow Air Circulators
- GROVE GEAR GRG Series, BM-D Style, 832 Size, Ironman Worm Gear Reducers
- SPEEDAIRE Replacement Desiccants
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.