IRON HORSE HPX1-SHT-120VAC Field Installable Shunt Trip, Right Side Mount, 120 VAC /110 VAC Coil Voltage
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Shunt Trip |
| Product Datasheet | automation-direct-hpx1-mbpt.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.12 |
| HS code | 853620 |
| Country of Origin | KR |
Documentation:
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
Explore Products
- TRIDON 4120070 Hose Clamp 1-1/4 Min Diameter Sae 212
- STEARNS BRAKES 1056726W5
- APPROVED VENDOR U51213.031.0300 Machine Screw, 5/16 In - 18 Thread Size, SS, 3 In Lg.
- DORIAN ADDN-TFR-08-20A-12
- ALVORD POLK 82700.2953 Chucking Reamer, 0.2953 Inch Dia., Carbide, Straight Flute, 7.5mm Size
- WEG AX ACW 125-800 Circuit Breaker Accessory
- SPEC D13650 Compression Spring, 53.4 lbs/In Stiffness Rate, 149.7 lbs Load Capacity, Carbon Steel
- CONRADER SRV250-28 150 sst Air Safety Valve, With Soft Seat Valve Type
Explore More
- KEYSHAFT
- Pressure and Vacuum Gauges
- Air Hammers
- Chucking Reamers
- Electric Fan Coil Heaters
- Bonding and Grounding Wire Accessories
- STARRETT Steel Straight Edge
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS 4000 Series Medium Duty Gasket Cutter Kits
- ANVIL DWVG Series Hangers
- ANVIL AS200S Series Channels With Long Slots
- APPLETON ELECTRIC 100 Watt Pendant Lighting Fixture
- GENERAL PIPE CLEANERS Premium Drain Augers
- EATON XT IEC Series Electronic Motor Starters, 600V
- OTC TOOLS Sleeve Removal Plates
- LEGRIS 3049 Series Twin Banjos
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.