IRON HORSE HMC-65A30-22-BL Iec Contactor, 65A, 3 N.O. Power Poles, 2 N.O./2 N.C. Auxiliary Contacts
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Contactor |
| Product Datasheet | automation-direct-hmx1-padt-or.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.97 |
Explore Products
- VULCAN HART 786277-A Motor Support
- TB WOODS 8V44512 Narrow V-Belt Sheave, Cast Iron, 8V Type Belt, 44.5 inch Datum Dia.
- APPLETON ELECTRIC UA0GP Push Button, Green
- SANDPIPER 360.056.379 Gasket
- CH HANSON 12003 Stencil Brush, Number 8, 4, 5 And 6 Inch Character Size
- 3M 7010349606 80611434574 / 56867 / 1218 1"X36YD Polyimide Film Electrical Tape 1218, Amber, log rolls, 1 Inch x 36 yd, 9 Rolls/Case
- MACROMATIC CUH05A2AE AC Current Sensor, 2VA, Indicator Style LED, -40 to 85 Deg C
Explore More
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.