FABORY M55580.050.0050 Dowel Pin, 5mm Nominal Dia., A4 Grade, 5.0mm Pin Dia., 5PK | CG8JKL 41KU32
FABORY M55580.050.0050 Dowel Pin, Std Dowel, 50 mm Lg., 5 mm Pin Dia., Gr. A4, SS, Plain
Item: CG8JKLModel: M55580.050.0050Cross Ref: 41KU32
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Display Qty 5
Finish Plain
Grade Grade A4
Length 50 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A4
Pin Dia. 5 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 50 mm