FABORY M39720.040.0030 Half Length Grooved Taper Pin, 4mm Pin Dia., 50PK | CG8GDG 41KJ47
FABORY M39720.040.0030 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 30 mm Lg., 4 mm Pin Dia., Taper
Item: CG8GDGModel: M39720.040.0030Cross Ref: 41KJ47
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 4.58 mm
Length 30 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 4 mm
Pin Type Type B
Product Type Grooved Pin
Shank Length 30 mm
Small End Diameter 4 mm