FABORY M39710.040.0024 Grooved Taper Pin, 4mm Pin Dia., 50PK | CG8GAW 41KH90
FABORY M39710.040.0024 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 24 mm Lg., 4 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GAWModel: M39710.040.0024Cross Ref: 41KH90
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 4.46 mm
Length 24 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 4 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 24 mm
Small End Diameter 4 mm