ERICKSON SS50SLDL32200M End Mill Holder, Dl32 Taper Size, 31.00 mm Bore Dia, 200.00 mm Projection | CP4NDW 302YK1
ERICKSON SS50SLDL32200M End Mill Holder, Dl32 Taper Size, 31.00 mm Bore Dia, 200.00 mm Projection
Item: CP4NDWModel: SS50SLDL32200MCross Ref: 302YK1
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Bore Dia. 31 mm
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Direction Neutral
Dimension Type Metric
End Single End
Measurement System Metric
Nose Dia. 31 mm
Overall Length 200 mm
Projection 200 mm