ERICKSON SS20DL10200M End Mill Holder, Dl10 Taper Size, 9.58 mm Bore Dia, 200.00 mm Projection, 9.58 mm Nose Dia | CP4NCJ 302YH2
ERICKSON SS20DL10200M End Mill Holder, Dl10 Taper Size, 9.58 mm Bore Dia, 200.00 mm Projection, 9.58 mm Nose Dia
Item: CP4NCJModel: SS20DL10200MCross Ref: 302YH2
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Bore Dia. 9.58 mm
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Direction Neutral
Dimension Type Metric
End Single End
Measurement System Metric
Nose Dia. 9.58 mm
Overall Length 200 mm
Projection 200 mm