ERICKSON RC2TA180145M220 Tapping Adapter, 14.50 mm Tap Square Size | CP4KGN 314HW9
ERICKSON RC2TA180145M220 Tapping Adapter, 14.50 mm Tap Square Size
Item: CP4KGNModel: RC2TA180145M220Cross Ref: 314HW9
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Adapter
Coolant Fed Coolant Through
Features Coolant Capability By Using Cutting Tool With Coolant Feature,Maximum 50 Bar (725 psi),Rapid-Change Style,Solid-Positive Drive
Length 46.05 mm
Projection 11 mm
Shank Outside Dia. 31 mm
Tap Square Size 14.5 mm