ERICKSON RC1TA025021M010 Tapping Adapter, 2.10 mm Tap Square Size | CP4KAG 314HT0
ERICKSON RC1TA025021M010 Tapping Adapter, 2.10 mm Tap Square Size
Item: CP4KAGModel: RC1TA025021M010Cross Ref: 314HT0
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Adapter
Coolant Fed Coolant Through
Features Coolant Capability By Using Cutting Tool With Coolant Feature,Maximum 50 Bar (725 psi),Rapid-Change Style,Solid-Positive Drive
Length 27.55 mm
Projection 7 mm
Shank Outside Dia. 19 mm
Tap Depth 10 mm
Tap Square Size 2.1 mm