ERICKSON HSK80AWN20110M End Mill Holder, Hsk80A Taper Size, 110.00 mm Projection, 51.50 mm Nose Dia | CP4NTH 302PA1
ERICKSON HSK80AWN20110M End Mill Holder, Hsk80A Taper Size, 110.00 mm Projection, 51.50 mm Nose Dia
Item: CP4NTHModel: HSK80AWN20110MCross Ref: 302PA1
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Dimension Type Metric
Max. Speed 15000 RPM
Measurement System Metric
Nose Dia. 51.5 mm
Overall Length 5.902 mm
Projection 110 mm