ERICKSON HSK100AEM18100M End Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 100.00 mm Projection, 49.50 mm Nose Dia | CP4NJE 302MA3
ERICKSON HSK100AEM18100M End Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 100.00 mm Projection, 49.50 mm Nose Dia
Item: CP4NJEModel: HSK100AEM18100MCross Ref: 302MA3
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Dimension Type Metric
Measurement System Metric
Nose Dia. 49.5 mm
Overall Length 149.9 mm
Projection 100 mm