ERICKSON CV50BHPVTT25M800 Shrink Fit Tool Holder And Adapter, 44.00 mm Shank Dia | CP4TKT 302TA3
ERICKSON CV50BHPVTT25M800 Shrink Fit Tool Holder And Adapter, 44.00 mm Shank Dia
Item: CP4TKTModel: CV50BHPVTT25M800Cross Ref: 302TA3
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Hole Dia. 25 mm
List Number CV50BHPVTT25M800
Max. Speed 15000 RPM
Measurement System Metric
Nose Dia. 44 mm
Overall Length 304.8 mm
Projection 203.2 mm
Shank Dia. 44 mm
Taper Size CV50
Tool Depth 47 mm