ERICKSON CV50BHPVTT20M800 Shrink Fit Tool Holder And Adapter, 33.00 mm Shank Dia | CP4THR 302TA2
ERICKSON CV50BHPVTT20M800 Shrink Fit Tool Holder And Adapter, 33.00 mm Shank Dia
Item: CP4THRModel: CV50BHPVTT20M800Cross Ref: 302TA2
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Hole Dia. 20 mm
List Number CV50BHPVTT20M800
Max. Speed 15000 RPM
Measurement System Metric
Nose Dia. 33 mm
Overall Length 304.8 mm
Projection 203.2 mm
Shank Dia. 33 mm
Taper Size CV50
Tool Depth 41 mm