ERICKSON CV50BHPVTT18M800 Shrink Fit Tool Holder And Adapter, 33.00 mm Shank Dia | CP4THB 302TA1
ERICKSON CV50BHPVTT18M800 Shrink Fit Tool Holder And Adapter, 33.00 mm Shank Dia
Item: CP4THBModel: CV50BHPVTT18M800Cross Ref: 302TA1
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Hole Dia. 18 mm
List Number CV50BHPVTT18M800
Max. Speed 15000 RPM
Measurement System Metric
Nose Dia. 33 mm
Overall Length 304.8 mm
Projection 203.2 mm
Shank Dia. 33 mm
Taper Size CV50
Tool Depth 39 mm