ERICKSON BT50BWN25100M End Mill Holder, Bt50 Taper Size, 100.00 mm Projection, 64.50 mm Nose Dia | CP4MTE 302LV8
ERICKSON BT50BWN25100M End Mill Holder, Bt50 Taper Size, 100.00 mm Projection, 64.50 mm Nose Dia
Item: CP4MTEModel: BT50BWN25100MCross Ref: 302LV8
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Dimension Type Metric
Measurement System Metric
Nose Dia. 64.5 mm
Overall Length 201.8 mm
Projection 100 mm