ERICKSON BT50BST16237M End Mill Holder, Bt50 Taper Size, 237.00 mm Projection, 29.00 mm Nose Dia | CP4MTX 302XG9
ERICKSON BT50BST16237M End Mill Holder, Bt50 Taper Size, 237.00 mm Projection, 29.00 mm Nose Dia
Item: CP4MTXModel: BT50BST16237MCross Ref: 302XG9
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Dimension Type Metric
Max. Speed 15000 RPM
Measurement System Metric
Nose Dia. 29 mm
Overall Length 13.339 mm
Projection 237 mm