ERICKSON BT50BSFTT100394 End Mill Holder, Bt50 Taper Size, 25.40 mm Bore Dia, 100.00 mm Projection | CP4MTZ 302XY9
ERICKSON BT50BSFTT100394 End Mill Holder, Bt50 Taper Size, 25.40 mm Bore Dia, 100.00 mm Projection
Item: CP4MTZModel: BT50BSFTT100394Cross Ref: 302XY9
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Bore Dia. 25.4 mm
Coolant Fed Coolant Through
Features Suitable For Carbide And Hss Cutting Tools
Measurement System Fractional Inch
Nose Dia. 44.7 mm
Overall Length 7.945"
Projection 100 mm