EMUGE TA2045240970 Screw Machine Drill Bit, 9.70 mm Drill Bit Size, 89 mm Overall Length | CP4GJY 39DC98
EMUGE TA2045240970 Screw Machine Drill Bit, 9.70 mm Size, 89 mm Overall Length
Item: CP4GJYModel: TA2045240970Cross Ref: 39DC98
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Screw Machine Drill Bit
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Direction Right Hand
Decimal Equivalent 0.3819
Depth X Dia. Ratio 3xd
Drill Bit Point Angle 140°
Drill Bit Size 9.7 mm
Flute Length 47 mm
Overall Length 89 mm
Shank Dia. 10 mm