EMUGE TA2033440440 Screw Machine Drill Bit, 4.40 mm Drill Bit Size, 66 mm Overall Length | CP4GJU 39DD02
EMUGE TA2033440440 Screw Machine Drill Bit, 4.40 mm Size, 66 mm Overall Length
Item: CP4GJUModel: TA2033440440Cross Ref: 39DD02
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Screw Machine Drill Bit
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Direction Right Hand
Decimal Equivalent 0.1732
Depth X Dia. Ratio 3xd
Drill Bit Point Angle 140°
Drill Bit Size 4.4 mm
Flute Length 24 mm
Overall Length 66 mm
Shank Dia. 6 mm