EATON XTFC025BCWD Type F Fvnr Combination Controller, 25A, 45 Mm Frame Size | BH9ABV
EATON XTFC025BCWD Motor Controller, 25A, 45 Mm Frame Size, 48 Vdc Coil
Item: BH9ABVModel: XTFC025BCWD
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Controller
Amps Rating 25A
Coil Voltage 48V DC
Contact Rating 1 NO, 1 NC Auxiliary Contact
Frame B
Frame Size 45 Mm
Height 0.01"
Length 0.01"
Overload Range 0.1-32A
Special Features Built In Heater
Trip Type Magnetic Trip Elements
Type Type 2 Coordination
Width 0.01"