EATON XTAR032C21TD5G005 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 24-27 Vdc, C Frame, 45 mm, 1-5 A Gf Xtoe
Item: BH8VJVModel: XTAR032C21TD5G005
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 24-27V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)