EATON XTAR032C21TD5E045 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 24-27 Vdc, C Frame, 45 mm, 9-45 A Xtoe
Item: BH8VJQModel: XTAR032C21TD5E045
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 24-27V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 4 1/2"
Length 7 1/2"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)